Venemaale saab taas rongiga

Alates 10. juulist avatakse taas reisirongiliiklus Venemaaga.

Tallinn-Peterburi-Moskva liinil alustab opereerimist Venemaa Raudteede tütarettevõte FPK (Federalnaja Passazhirskaja Kompanija). Rong hakkab sõitma mõlemalt suunalt iga päev.

Esimene väljumine toimub 10. juulil kell 21.20 Moskvast, rong läbib Peterburi ning jõuab Tallinnasse kell 13.38 järgmisel päeval. Tallinnast väljub esimene rong 11. juulil kell 15.20, jõudes Moskvasse 12. juuli hommikul 9.32.

Eesti poolel hakkab ka piletimüügiteenust pakkuma Go Rail. Venemaal korraldab piletimüüki FPK. Täpse sõidugraafiku koos vahapeatustega ja piletimüügiinfo leiab Goraili kodulehelt www.gorail.ee alates 07. juulist.

Pileteid saab osta Go Raili piletimüügikeskusest (tel 372 631 0044, e-post reisid@gorail.ee), rahvusvaheliste reisirongide piletikassast Balti jaama II korrusel ning suurematest reisibüroodest üle Eesti.

Sõit on taskukohane. Pilet Moskvasse maksab 50-72 eurot, kõige kallim on sõit kupeevagunis (72 eurot), platskaartvagunis jõuab sihtpunkti 61 euro eest ning istekohaga vagunis 50 euroga. Pilet Peterburi maksab vastavalt 21, 27 ja 33 eurot.

Ettepaneku Moskva liini opereerimine üle võtta tegi Eesti Raudtee Venemaa Raudteedele kevadel, kui Gorail teatas, et kavatseb nimetatud liinil reisijateveo teenuse osutamise lõpetada. Põhjalike läbirääkimiste käigus oli ajamahukaim optimaalse sõidugraafiku koostamine, mis arvestaks reisijaile olulise trajektoori ning mugavate väljumis- ja saabumisaegadega.

Uuel liinil on rõhku pandud ka veeremi kvaliteedile. Vagunipark on seni kasutusel olnust kaasaegsem. Kõik vagunid on varustatud konditsioneeri ning vaakumtualetiga. Eraldi kohad on liikumispuuetega reisijaile.