Aprillis jätkub mullu alustatud raudteeremont Tapa-Tartu liinil

Käesoleva aasta aprillis jätkab Eesti Raudtee mullu alguse saanud raudtee kapitaalremonditöid Tapa-Tartu suunal.

Töödega alustatakse 5. aprillist. Esmajärjekorras toimuvad tööd Kaarepere jaama peateel ja Kärkna-Tartu jaamavahel. Lisaks eeltoodule on käesoleval aastal plaanis remontida Jõgeva-Kaarepere, Tapa-Nõmmküla-Tamsalu jaamavahed ja Nõmmküla peatee.

Ohutu ja sujuva reisirongiliikluse tagamiseks vahetatakse kapitalremondi käigus välja kogu raudtee pealisehitis (ballast, rööpad, liiprid), vajadusel laiendatakse muldkeha ja suurendatakse kandevõimet, remonditakse ülesõidukohad (katte vahetus, tõkkepuud).

Tööd toimuvad kogu aasta vältel teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti ning on plaanis lõpetada orienteeruvalt novembrikuuks. Remondi ajakava ja tööde järjekord valitakse selline, mis häirib võimalikult vähe reisirongiliiklust. Kõiki häiringuid pole kahjuks võimalik välistada, mistõttu teenindatakse reisijaid remondipäevadel osaliselt bussidega. Täpsem info lisandub Elroni kodulehele (www.elron.ee) ja infostendidele kui sõidugraafikud on koostatud.

Töid rahastatakse Euroopa Ühtekuuluvusfondist, remonditava lõigu kogupikkus on 57 km rööbasteed, projekti maksumuseks 24,9 miljonit eurot. Projekt sai alguse 2015. aastal, mil remonditavast lõigust valmis 12 kilomeetrit. 2016. ja 2017. aastal uuendatakse vastavalt 35 ja 10 kilomeetrit raudteed.