Tallinna Ringkonnakohus tunnistas Eesti Raudtee Lääne-Harju liiklusjuhtimissüsteemi hanke õiguspäraseks

Eile, 8. veebruari õhtul selgus Tallinna Ringkonnakohtu otsus „Lääne-Harju raudteeliinide liiklusjuhtimissüsteemi moderniseerimine“ hanke vaidlustuse asjus. Tallinna Ringkonnakohus tunnistas AS-i Eesti Raudtee hanke õiguspäraseks ning jättis KMG Inseneriehituse AS ja AŽD Praha s.r.o. kaebuse rahuldamata. Muuhulgas mõistis kohus KMG Inseneriehituse AS-lt ja AŽD Praha s.r.o.-lt AS Eesti Raudtee kasuks välja apellatsiooniastme menetluskulude katteks 5000 eurot.

Mullu sügisel kinnitas AS Eesti Raudtee juhatus hankemenetluse tulemused ning tunnistas edukaks Mipro Oy pakkumuse Lääne-Harju liiklusjuhtimissüsteemi moderniseerimiseks. Hankel hinna kalliduse poolest teise pakkumuse esitanud KMG Inseneriehituse AS ja AŽD Praha s.r.o. pöördusid hanke vaidlustamiseks VAKO-sse, Tallinna Haldukohtusse ning Tallinna Ringkonnakohtusse, kuid kõik pädevad instantsid on üheselt kinnitanud EVR-i seisukohta, et Mipro Oy vastab kõikidele kvalifitseerimise tingimustele ja selle pakkumuse edukaks tunnistamise otsus on õiguspärane.

“Meil on hea meel, et ka Tallinna Ringkonnakohus tunnistas Eesti Raudtee hanke õiguspäraseks. Kahjuks oleme Mipro Oy konkurentide vaidlustuste tulemusel raisanud väärtuslikku aega, kuid me loodame võimalikult kiiresti töödega alustada. Tegemist on Eesti Raudtee ühe tähtsama arendusega, kuna moderniseerimistöödega soovime tõsta piirkonna liiklusjuhtimissüsteemide ning nendega seotud muude tehnosüsteemide toimepidevust, ohutuse ja turvalisuse taset, muuta raudtee haldamine, sellel opereerimine ning liiklusjuhtimine maksimaalselt tõhusaks ja automatiseerituks,” ütles AS-I Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

Moderniseerimistööd hõlmavad raudteelõike Tallinn–Keila–Paldiski, Klooga–Kloogaranna ja Keila–Riisipere ning nende liidestuskohti väliste raudteeharudega.