AS Eesti Raudtee lähiaastate taristuarenduse üheks olulisimaks strateegiliseks eesmärgiks on taristuülene turvangusüsteemide moderniseerimine. Sellega seoses on Euroopa Liidu piirkonnas läbi viimisel turu-uuring, mille raames hinnatakse ERTMS (European Rail Traffic Management System) lahenduste sobilikkust, investeeringute mahtu ja edasise rakendamise võimalusi AS-i Eesti Raudtee taristul. Turu-uuring kestab 15. märtsini ning seda viib läbi AS Eesti Raudtee taristuteenistus.

Eesti Raudtee teeb info kogumisel tihedat koostööd teiste raudteedega, kui ka osaleb vastavates töögruppides Euroopa Liidus. Turu-uuringus on oodatud osalema ERTMS süsteeme pakkuvad ettevõtted, kellele on edastatud kutse ning saadud kinnitus osalemise kohta.

„Liigume sihikindlalt taristu liiklusjuhtimissüsteemide moderniseerimisega edasi ning valmistume lähiaastatel elluviidavateks suurprojektideks. Antud turu-uuring on heaks eelduseks meie eesmärkide täitmisel,“ kommenteeris Eesti Raudtee innovatsioonijuht Maia Sokk.

Tsentraliseeritud juhtimisega jaamade ja blokkpostide osakaal meie taristul küündib täna 67 protsendini ja käimasoleva Lääne-Harju liiklusjuhtimise moderniseerimisprojekti elluviimisel kasvab tsentraliseerituse aste hinnanguliselt ligikaudu 80 protsendini. Nõukogude Liidu aegadest pärineval releetehnoloogial põhinevate liiklusjuhtimissüsteemide osakaal AS Eesti Raudtee taristul on hetkel ligikaudu 80% ning 20% ulatuses on kasutusel moodsad mikroprotsessorpõhised lahendused.

 

Täpsem info: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.