Selle nädala pühapäeva õhtust algavad nädal aega kestvad Telliskivi raudteeülesõidu renoveerimistööd, mille käigus toimub ülesõidukatte vahetus ning kaasneva tööna rööbaste ning liiprite vahetus. Tööd toovad kaasa ka ülesõidu ajutisi sulgemisi, jalakäijatele on raudtee ületus tagatud kogu perioodil. 

“Telliskivi ülesõit on halvas tehnilises seisukorras olnud juba pikka aega. Tööde eesmärgiks on muuta raudtee ületus autosõitjale mugavamaks ning sujuvamaks, samuti väheneb raudteetööde tulemusena rongiliiklusest tingitud müra,” kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. Suuremad tööd on planeeritud öisele ajale vahemikus 21.00-7.00, et säilitada päevasel ajal autoliikluse läbilaskvus.

“Telliskivi kandis sõidukiga liiklejatel palume mõistvat suhtumist ja arvestada, et 22. septembrist kuni 27. septembrini on raudtee ülesõit üheksast õhtul kuni kella seitsmeni hommikul suletud, vastav info ja märgistus paigaldatakse juurdepääsuteedele. Päevasel ajal jääb pool autoteed siiski avatuks ning liiklust korraldatakse ajutise skeemi järgi,” lisas Vjatkin.

Töid teostab Eesti Raudtee tellimusel Leonhard Weiss OÜ.