Eesti Raudtee korraldab järgmisel nädalal 26. septembril koostöös Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Häirekeskuse, Elroni, Operaili, Tallinna Linnavalitsuse ja paljude teiste ametiasutustega Tallinnas Telliskivi loomelinnaku ja Kopli kaubajaama piirkonnas õppuse, et harjutada tegutsemist paljude ohvritega rongiõnnetuse korral.

 Õppuse näol on tegemist viimase kaheksa aasta suurima harjutusega raudteel, kus mängitakse läbi erinevad situatsioonid, nagu inimeste päästmine kokkupõrke läbi teinud reisirongist, keemiaõnnetuse likvideerimine õnnetusse sattunud kaubarongist kui ka inimeste evakueerimine piirkonnast.

„Õppuse teeb eriliseks asjaolu, et kogu situatsioon mängitakse läbi, nagu see päris elus võib juhtuda – päästjad, keemiaõnnetuse likvideerijad ja politsei reageerivad oma tegelikest paiknemiskohtadest sündmusele alles siis, kui nendeni jõuab teave toimunud õnnetusest,“ selgitas Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper.

„See tähendab, et 26. septembri hommikul peaksid piirkonnas elavad ja liiklevad inimesed arvestama, et ühel hetkel võib tänav olla täis sireenidega tuletõrje- ja politseiautosid ning eritehnikat. Paanikaks pole aga põhjust, kuna õppus viiakse läbi kontrollitud oludes ning seni, kuni keegi ninapidi õppuse alale ei tungi, on kõik ohutu,“ rääkis Kupper.

Autojuhtidele soovitab Eesti Raudtee turvajuht 26. septembri ennelõunal Telliskivi tänavat võimalusel vältida, kuna ajavahemikul 10.30-13.00 võidakse sulgeda Telliskivi ja sellega piirnevad tänavad ning kindlasti on piirkonna läbimine autoga õppuse ajal aeglasem kui tavaliselt. 

„Jalakäijatele tänaval liiklemiseks takistusi ei ole, kuid autojuhid säästavad kindlasti aega, kui sõidavad vajalikesse sihtkohtadesse muude marsruutide kaudu,“ ütles Kupper. 

Legendi järgi harjutatakse ka inimeste ja kohalike elanike evakueerimist piirkonda leviva mürgise keemiapilve eest. Reaalselt kedagi evakueerima ei hakata, vaid politseinike eesmärk on õppuse tarbeks kaardistada piirkonnas ja hoones viibivate inimeste arv. Sel põhjusel võivad piirkonnas töötavad inimesed märgata tavapärasest rohkem vormikandjaid liikumas. 

Raudteeõppus „Kopli raud“ toimub Eesti Raudtee, Operaili, Elroni, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti, Häirekeskuse, Tallinna Kiirabi, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti, Tallinna Linnavalitsuse, Keskkonnaameti ja Keskkonnainspektsiooni koostöös.

Lisainfo:
Monika Lilles
Kommunikatsioonijuht/Communication manager
Tel: +372 615 8677
Mob: +372 5809 0285
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.