Oktoobri lõpus kukkusid tormi tõttu puud korduvalt Tallinn-Koidula rongi teekonna ette ning olukord tundus suht lootusetu kuniks appi tõttasid neli vaprat Eesti meest: Raul Piirisild, Raito Piirisild, Indrek Piirisild ja Margus Soidla.

Mehed sõitsid koos rongiga Võhandu raudteesillast kuni Koidula jaamani välja vabastades raudtee tormi tõttu kukkunud puudest pea igal kilomeetril sellel 37 kilomeetrisel teekonnal. Eesti Raudtee ja Elroni esindajad käisid eile, 12. novembril Verioras kohalikke kangelasi tänamas. 

"Olen vedurijuhina töötanud juba 5 aastat ning see on kohe kindlasti üks kõige meeldejäävamaid ning liigutavamaid reise minu karjääri jooksul. Nii mina kui rongis reisijad oleme nendele meestele väga tänulikud," kommenteeris Elroni vedurijuht Artur Lorents.

Mehed ise ei pidanudki olukorda eriliseks, vaid kuulsid lõksu jäänud rongist reisijatelt ning pidasid seda igati loogiliseks minna mootorsaagidega appi. Rongi asukoht tuvastati kodulehelt ning juba tõtati läbi metsa rongi vabastama.

Eesti Raudtee ja Elroni esindajad soovisid mehi tänada ning kinkisid toredatele meestele uued mootorsaed koos vajaliku lisavarustusega. "Kindlasti väärib selline ennastsalgav teguviis esile tõstmist ning täna avanes meil hea võimalus nende meestega tutvuda ja näidata üles tänulikkust raudteelaste poolt," kommenteeris Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper.