Iga aasta aastavahetuse perioodil reisivad tuhanded turistid Venemaalt Eestisse pühi veetma. Nõnda oli see ka sel aastal, kus Tallinn osutus jällegi Vene turistide pikkade pühade pidamise üheks meelispaigaks.

Eesti Raudtee kooskõlastaski eelmise aasta lõpu perioodiks ja uue aasta alguseks Venemaa Raudteega 8 lisarongi, millega kokku reisis 3618 turisti. See on pea 19% parem tulemus, kui 2018. aasta pühadeaegsete lisarongidega Tallinna ja Moskva vahet reisis. Detsembrikuu peale kogunes kokku pea 14 300 inimest, kes rahvusvahelist reisirongi kasutasid. 2018. aastaga võrreldes eelistas detsembris rongiga reisida üle 2300 reisija rohkem.

„Vene turistide huvi jätkuv kasv on igati positiivne majanduslikult aspektist, kuna ka näiteks paari aasta tagune EAS-i uuring näitas, et keskmiselt kulutas rongireisijast vene turist Tallinnas üle 300 euro,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee. Tallinn-Peterburi-Moskva rongi reisijate arv näitab juba mitmendat aastat järjest kasvutrendi. 2019. aasta peale kogunes kokku veidi üle 111,1 tuhande inimese, kes eelistas rahvusvahelist reisirongi. See on pea 4% kõrgem tulemus kui 2018. aastal.