Alates 7. aprillist saavad alguse tänavused raudteede kapitaalremonditööd Tapa-Tartu suunal, mille eesmärgiks on ohutuse ning kiiruste tõstmine antud lõigul.

„Tööde periood algas tegelikult juba märtsi alguses, kui paralleelselt Tabivere jalgtee tunneli ehitusega algasid ka jaama peatee rekonstrueerimistööd,“ ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. „Aprilli algusega liigume aga töödega Tabivere-Kärkna jaamavahele, mis muudab ka reisirongide sõiduplaane,“ ütles Vjatkin.

Remonditöid teostatakse teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti, Jõgeva ja Tartu vahel tuleb kasutada ka asendusbusse. Lõik suletakse remondiks selliselt, et hommikusel tipptunnil saaks tööle jõudmiseks kasutada ikkagi ronge ning asendusbusse kasutatakse alates kell 10.00. Täpsem info Elroni kodulehel www.elron.ee.

Kapitaalremondi eesmärk on vahetada välja kogu amortiseerunud raudtee pealisehitis ehk ballast, rööpad ja liiprid. Vajadusel laiendatakse muldkeha ning suurendatakse kandevõimet ja remonditakse ülesõidukohad. Tapa-Tartu liini tööd lõpevad käesoleva aasta juuni lõpus.

„Raudtee kapitaalremonditööd on esimene osa suuremast eesmärgist, milleks on järkjärguline kiiruste tõstmine kuni 135 km/tunnis Tapa-Tartu liinil. Lisaks raudteetöödele teostatakse käesoleval aastal antud liinil veel raudtee ületuskohtade rekonstrueerimine – paigaldatakse kaasaegsed foorisüsteemid ja tõkkepuud,“ sõnas Vjatkin. „Nende eelduste täitumisel loodame kiiruseid järk-järgult suurendama hakata järgmise aasta algusest“.

Lisainfo:
Monika Lilles
Kommunikatsioonijuht/Communication manager
T +372 615 8677
M +372 5809 0285
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.