Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel suurendada aktsiakapitali Eesti Raudtees 10 miljoni euro võrra, et tagada ettevõtte võimekus läbi viia taristuülene turvangusüsteemide moderniseerimise (CCS-) projekt.

 Eesti Raudtee on käivitanud taristuülese turvangusüsteemide moderniseerimise projekti, mille I etapi (aastatel 2020-2024) eesmärgiks on paigaldada uus liiklusjuhtimissüsteem raudteelõikudele Tapa-Narva, Tapa-Tartu ja Tartu-Valga ning uuendada rongikaitsesüsteeme ja liideseid Tartu-Koidula raudteelõigul. AS Eesti Raudtee infrastruktuuril on valdavalt kasutusel vananenud (aastatest 1960-1980) ja tööjõumahukad liiklusjuhtimise tehnoloogiad, mis oluliselt pärsivad võimalusi raudtee toimepidevuse tagamiseks. Seniste tehnoloogiatega jätkamisel on nende vähese töökindluse ning varuosade puudumise tõttu tõenäolised ulatuslikud ja pikaajalised liiklusseisakud või -häiringud, mis on vastuolus riigi strateegilise eesmärgiga suurendada raudtee reisijateveo ühenduskiirusi ja väljumiste arvu.

 „Kindlasti ootame ära nüüd ametliku otsuse dokumendid, kuid tegemist on tervitatava otsusega Vabariigi Valitsuse poolt. Eesti Raudtee aktsiakapitali suurendamine 10 miljoni euro võrra aitab kindlustada turvangusüsteemide moderniseerimise projekti I etapi elluviimiseks laenulepingu kohaselt vajalikku omafinantseeringut ning võimaldab meil projektiga edasi liikuda ajagraafikus,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

CCS-projekti suurhange ja kaasnevad hanked on ette valmistatud ja hange kuulutatakse välja 2020. aasta juunis eesmärgiga sõlmida hankelepingud 2020. aasta septembris.

Lisainfo:
Monika Lilles
Kommunikatsioonijuht/Communication manager
M +372 5809 0285
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.