Eesti Raudtee kuulutas täna välja ehitustööde hanke, mille kohaselt rajatakse Balti jaama sissesõidule üle Paldiski maantee uus raudteeviadukt. Pakkumusi oodatakse kuni 22. juunini.

„Viadukti rajamine on esimeseks etapiks Tallinna ja Kitseküla peatuskoha vahele täiendava peatee ehituseks. Nii viadukt kui uus peatee suurendavad oluliselt Balti jaama läbilaskevõimet nii ida- kui edelasuunal ning tagavad paindlikkuse Tallinn-Balti jaama saabuvatele ja väljuvatele rongidele. Suurem läbilaskevõime ja jaamatöö paindlikkus võimaldavad omakorda seda, et reisijateveoga tegelev ettevõte saab vajadusel lisada täiendavaid väljumisi igale suunale ning tihendada liiklusgraafikut,“ kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Uus viadukt rajatakse olemasoleva ajaloolise viadukti kõrvale, säilitades selle muinsuskaitselist väärtust maksimaalselt. Visuaalselt säilitatakse tugimüüride välimus, uus viadukt arvestab nii linnaruumilise kui ajaloolise vaatekoridoriga Paldiski maanteelt vanalinnale.

Kaasnevalt rajatakse teise etapi tarbeks ka muldkeha laiendus, tugimüürid, kaablikanalisatsioon ning ohutusaed. Järgnevate töödena on kavas rajada rööbastee, kontaktvõrk ja liiklusjuhtimissüsteem. „Täiendava peatee ehitusega on plaanis alustada 2021. aastal. Peale läbilaskevõime suurendamise aitab kogu tööde kompleks kaasa antud raudteelõigu toimepidevusele ning tõstab oluliselt liiklusohutust,“ lisas Vjatkin.

Peale edukat hankemenetlust on plaanis ehitustöödega alustada käesoleva aasta kolmandas kvartalis ning tööd kestavad järgmise aasta lõpuni. Tööde ajal võib esineda lühi- ja pikaajalisi liikluskatkestusi, häiritud võib olla ka autoliiklus viadukti all. Piirangutest teavitatakse täiendavalt detailide selgumisel.

Video ja pildid planeeritavast viaduktist: https://drive.google.com/open?id=1QUznKheaND1oj4G3v-FZMH8-plS5Fupl

Lisainfo:
Monika Lilles
Kommunikatsioonijuht/Communication manager
M +372 5809 0285
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.