Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul moodustas 2022. aasta esimese nelja kuu jooksul kokku veidi üle 3,2 miljoni tonni, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 34,3% vähem. Kõige enam veetavateks kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul olid väetised, mineraalsed kütused ning keemiakaubad.

„Selle aasta märtsi- ja aprillikuust ei toimu meie taristul enam väetiste vedu Venemaalt ning naftatoodete vedu Valgevenest. Teeme hetkel aktiivselt koostööd vedajatega uute kaupade otsimiseks Kesk-Aasiast ja Ukrainast,“ kommenteeris AS Eesti Raudtee juhatuse esimees Kaido Zimmermann.

Transiitveod moodustasid selle aasta esimese nelja kuu jooksul kokku Eesti Raudteel liikunud vedudest pea 1,9 mln tonni, mis on 48,4% vähem kui 2021. aasta samal perioodil. Konteinerveod moodustasid Eesti Raudtee taristul nelja esimese kuuga kokku veidi üle 23,9 tuhande TEU, mis on võrreldes 2021. aasta esimese nelja kuuga pea kahekordistunud.

Selle aasta esimesed neli kuud on reisijate osas näidanud head kasvu. „Meie lootus on, et rongiga reisijate numbrid saavutavad koroonapandeemia eelse taseme,“ ütles Zimmermann. Kohalikus ühenduses sõitis 2022. aasta esimese nelja kuu jooksul rongidega veidi üle 2,1 miljoni reisija, mis on võrreldes 2021. aasta sama perioodiga kasvanud 33%.