AS Eesti Raudtee ja Raudteelaste ametiühing kirjutasid täna, 19. detsembri hommikul alla 2019. aasta kollektiivlepingule. Eesti Raudtee juhatuse esimehe Erik Laidvee sõnul polnud läbirääkimised kerged, kuid möödusid väga konstruktiivselt. „Kahepoolsed kohtumised võimaldasid meil optimeerida tööprotsesse ning tervikuna jõuda veelgi parema lepinguni, mis tagavad meie töötajatele järgnevaks aastaks paremad töötingimused,“ kommentaaris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

“Väärtustame ametiühingu tagasisidet ning soovime oma töötajate motivatsiooni aina enam panustada ‒ tõstame palku just neil töötajatel, kelle palgad vastavalt turu-uuringule vajasid korrigeerimist ning samuti panustame tervishoidu andes tööandja poolt tasustatud kolm tervisepäeva kõikidele meie töötajatele,” lisas Laidvee. 

„Läbirääkimised pole kunagi lihtsad ja veel olukorras, kus ettevõttelt oodatakse kasumit. Ettevõtte struktuur on selle aasta jooksul palju muutunud ja kindlasti mõjutas see ka läbirääkimiste tulemust. Esitasime palju ettepanekuid kollektiivlepingu osas ja jõudsime raskelt kompromissini. Kindlasti toob kokkulepe töötajatele olukorra paranemise ‒ aastaks 2019 on töörahu kindlustatud,“ kommenteeris Eesti Raudteelaste Ametiühingu juhatuse esimees Oleg Tšubarov.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]