Kevade hakul tuvastasid Eesti Raudtee töötajad Tallinn – Pääsküla raudteelõigul paikneva tehnoloogilise kivitruubi Kotka tänava poolsetes raudbetoonist tugiseintes praod, mis rongiliiklusest tuleneva vibratsiooni mõjul aina enam lagunevad. Selleks, et peatada konstruktsiooni lagunemine ning tagada jalakäijate ja rongiliikluse ohutus, toimub perioodil 13. maist kuni 3. juuni 2019 veeviimari tugiseinte remont. Nimetatud ajavahemikul on Kotka tänava truup jalakäijate läbipääsuks suletud.

„Remonditööde eesmärk on kaotada oht betooni tükkide varinguks tugiseintelt. Tööde käigus säilitatakse olemasolevad tugiseinad, kuid nende konstruktsiooni tugevdatakse,“ kommenteeris Eesti Raudtee teeameti juhataja Ivo Laht.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ütles, et tegemist on pikalt kasutuses olnud ja kohalikele elanikele olulise tunneliga, mis on tänaseks amortiseerunud ja vajab rekonstrueerimist. "Kuna eesmärk on tagada jalakäijate ohutus ja liikumismugavus, siis parendatakse sel ajaperioodil Tallinna Kommunaalameti tellimusel ka ala valgustust. Tänan AS Eesti Raudteed kiire tehnilise lahenduse eest," lisas Riibe.

Jalakäijatel palutakse sel perioodil kasutada kõige lähemaid ametlikke raudtee ülekäike, milledeks on Lilleküla tunnel ja teiselt poolt Tondi ülekäik. Eesti Raudtee vabandab võimalike ebamugavuste pärast!

 

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]