6. juunil algavad Keila raudteejaamas rekonstrueerimistööd, mis hõlmavad raudtee-, silla- ja liiklusjuhtimise töid, kontaktvõrgu ehitust ning raudteeületuskohtade renoveerimist. Reisirongiliiklus on katkestatud Valingu-Keila vahel ning seetõttu on reisijate tarbeks käigus asendusbussid kuni 31. juulini, mille kohta täpsemat infot leiavad reisijad Elroni kodulehelt.

 Keila raudteejaama ehitustööde projekti näol on tegemist Euroopa Ühtekuuluvusfondist finantseeritava suurprojektiga, mis hõlmab Tallinnast Paldiskisse ja Riisiperesse kulgevate raudteelõikude ja jaamade rekonstrueerimist ning liiklusjuhtimissüsteemi uuendamist. Projekti eesmärk on tagada liiklusohutus ja toimepidevus ja vähendada kiiruspiirangute arvu. „Selle suve raudteetööde lõppemisel Keilas on sealne raudteejaam täielikult renoveeritud ning üks kaasaegasemaid meie taristul,“ kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Seoses raudteetöödega muutub liikluskorraldus. „Palume erilist tähelepanelikkust nii jalakäijatelt kui ka autojuhtidelt. Alates 6. juunist lülitatakse välja Keila raudteeülesõidu tõkkepuud ja foorid ning paigaldatakse liiklusmärgid. Kuigi raudteeülesõidul on kehtestatud rongidele kiirusepiirang ning raudteeülesõitu ületavate rongide arv on väiksem, kutsume autojuhte üles olema äärmiselt ettevaatlikud,“ ütles Vjatkin. Perioodil 25. juunist kuni 2. juulini on suletud Keila raudteeülesõit ning liiklus on suunatud Tuula teel asuvale ajutisele raudteeülesõidule – paigaldatud on ka vastav liikluskorraldus. „Sellel perioodil on inimeste ohutuse tagamiseks suletud ka Tuula teel ning Keila ülesõidu ääres asuv raudteeülekäik. Palume jalakäijatel kasutada jaamahoone juures asuvat raudteeülekäiku,“ lisas Vjatkin.

Alates 2. juulist on Keila raudteeülesõit taas avatud (sh ka raudteeülekäigud), kuid endiselt ilma tõkkepuude ning foorideta. Raudteetööd jätkuvad kuni 31. juulini, peale mida avatakse 1. augustist reisirongiliiklus Valingu-Keila vahel. Uued foorid ja tõkkepuud hakkavad tööle alates 30. augustist, kuna selleks ajaks on planeeritud liiklusjuhtimise tööde lõpp. Perioodil 01.08-30.08 reguleerib liiklust raudteeülesõidukohal liikluskorraldaja. Ehituse perioodil palutakse inimestel arvestada ka sellega, et tööde teostamine võib tekitada tavalisest suuremat müra. Samuti on liikvel veoautod ning teised mehhanismid, seega palutakse inimestel olla tähelepanelikud ning kannatlikud. Eesti Raudtee vabandab võimalike ebamugavuste pärast ning küsimuste või probleemide korral palutakse ühendust võtta kas kohaliku omavalitsuse või Eesti Raudteega.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]