Raudteeohutus ja kiire reageerimine intsidentidele on üks osa Eesti Raudtee igapäeva tööst. Kuna taristu on suur ja Eesti peal laiali ning tihtipeale väljaspool raudtee sektorit toimetavad inimesed pole kursis ülesõitude nimega või sellega kuidas käituda olukorras, kui ülesõidul midagi juhtub, on Eesti Raudtee otsustanud märgistada kõik oma taristu ülesõidud infoga, mis kiirendab oluliselt õige asukoha ning instantside kätte saamist.

„Praeguseks on juba enamuse meie taristu ülesõitudest infomärgistuse saanud, täna paigaldatakse ka veel Tallinna linna sees ülesõitudele märgid ning novembrikuu lõpuga oleme katnud kogu oma taristu,“ kommenteeris Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper. Ülesõidu märgistused sisaldavad endas konkreetse raudtee ülesõidu numbrit, nime ning Eesti Raudtee juhtimiskeskuse dispetšeri kontakttelefoni.

„Taoliste infotahvlite näol on tegemist maailmas üsna levinud meetmega raudtee ülesõidu kohtadel, kuid Eestis oleme esimesed, kes sellise asja ette võtavad. Loodame, et see saab normiks üle Eesti ka teiste raudteetaristu ettevõtete puhul. Oleme vastava projekti kooskõlastanud ka TTJA, Maanteeameti ja Häirekeskusega ning saanud sellele väga positiivset tagasisidet,“ lisas Kupper.

Kupperi sõnul saab infomärgist kasulik abiline ka esmareageerijatele nagu pääste, politsei, kiirabi, kuna see parandab abi andmise ja sündmuskohale jõudmise kiirust. Eesti Raudtee lootus on, et paigaldatud märkide abiga paraneb märkimisväärselt õnnetusse sattunud inimeste positsioneerimise täpsus, samuti kui ülesõidule on jäänud takistus, siis saavad rongidispetšerid kiiremas korras rongiliikluse peatada.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]