Eesti Raudtee ja LEONHARD WEISS OÜ sõlmisid sügisel Paldiski maantee viadukti ehitusööde lepingu, mille raames teostatakse viadukti projekteerimis- ja ehitustööd. Nüüdseks on tööd jõudnud nii kaugele, et täna öösel alustatakse Paldiski maantee viadukti sulundseinte ehitustöödega. Tööd on planeeritud läbi viia 14. detsembrist kuni 23. detsembrini ja 28. detsembrist kuni 30. detsembrini õhtul kella 23:00-st kuni hommikul kella 05:00-ni.

„Ajutised sulundseinad rajatakse olemasoleva raudtee kaitsmiseks. Sulundseinad võimaldavad eemaldada olemasolevad tugimüürid ning kaevata ehitussüvendid, mis on vajalikud uue viadukti kaldasammaste ehitamiseks,“ kommenteeris Eesti Raudtee rajatiste ehitusosakonna juhataja Kertu Arumetsa.

Tööde ajal võib esineda ehitusest tulenevat müra. Eesti Raudtee vabandab kohalike elanike ees võimalike ebamugavuste pärast!

Paldiski maantee viadukti rajamine on esimeseks etapiks Tallinna ja Kitseküla peatuskoha vahele täiendava peatee ehituseks. Viadukt kui ka uus peatee suurendavad oluliselt Balti jaama läbilaskevõimet nii ida- kui edelasuunal ning tagavad paindlikuma graafiku jaama saabuvatele ja väljuvatele rongidele. Viadukti planeeritav valmimisaeg on 31. detsember 2021.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]