Eesti Raudtee on astumas jõudsalt edasi järgmiste sammudega, et taastada raudteetaristu Haapsalu liinil. Peale Riisipere-Turba raudteelõigu rajamist alustati järgmiste töödega, milleks on projektlahenduste väljatöötamised kuni Rohukülani.

Lisaks käimasoleva Turba-Ellamaa raudteelõigu projekteerimisele, kuulutas Eesti Raudtee eelmise aasta 23. detsembril välja projekteerimistööde hanke Ellamaa-Risti raudteelõigul. Jaanuari teises pooles laekusid pakkumused ning täna sõlmiti hankeleping Reaalprojekt OÜ-ga kogumaksumusega veidi üle 224 tuhande euro.

„Ellamaa-Risti vahelise projekteeritava raudteelõigu pikkuseks on pisut üle 9,6 km. Raudteelõigu projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, ülesõitude, ülekäikude, parkla, piirdeaedade ja ooteplatvormi projekteerimist. Lisaks tuleb rekonstrueerida raudteelõigule jäävad olemasolevad truubid ja sillad,“ kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Ellamaa-Risti projekteerimistöödega alustatakse veel selle aasta esimeses kvartalis ning antud tööd kestavad käesoleva aasta kolmanda kvartalini. Samuti on plaanis sel aastal veel välja kuulutada ka ülejäänud Haapsalu raudtee taastamiseks ette nähtud projekteerimishanked: Lääne-Nigula valla piir-Risti, Haapsalu-Lääne-Nigula valla piir ja Rohuküla-Haapsalu.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]