Eesti Raudtee eesmärgiks on 2021. aastal välja kuulutada kõik projekteerimishanked Haapsalu/Rohuküla raudtee taastamiseks. Lisaks käimasolevatele Turba-Ellamaa ja Risti-Ellamaa raudteelõigu projekteerimistele, kuulutas ettevõte täna välja juba kolmanda Haapsalu raudtee projekteerimishanke ‒ Saunja-Risti raudteelõigul. Pakkumisi antud hankele oodatakse kuni 23. aprillini.

„Saunja-Risti vahelise projekteeritava raudteelõigu pikkuseks on ligikaudu 22 km. Raudteelõigu projekteerimistööd hõlmavad muldkeha, rööbastee, ülesõitude ja -käikude, parkla, piirdeaedade ja ooteplatvormide projekteerimist. Samuti tuleb rekonstrueerida ka raudteelõigule jäävad truubid ja sillad,“ kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. Projekteerimistöödega soovitakse eduka hankemenetluse ja lepingu sõlmimise järgselt alustada teise kvartali jooksul.

Samuti on plaanis sel aastal veel välja kuulutada ka ülejäänud Haapsalu raudtee taastamiseks ette nähtud projekteerimishanked: Lääne-Nigula valla piir-Haapsalu ja Haapsalu-Rohuküla.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]