Kõik uudised
15.08.2018

Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas juulis üle 21% ning esimese seitsme kuu jooksul 14,1% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas kokku 8,1 miljonit tonni. Kõige enam veeti Eesti Raudtee taristul väetisi, mineraalseid kütuseid ning põlevkivi.

Transiitveod moodustasid esimese seitsme kuu jooksul Eesti Raudteel liikunud vedudest pea 5,6 miljonit tonni, mis on 25% kõrgem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil.

 „Eesti Raudtee veomahud on juba eelmise aasta septembrikuust olnud järjestikku tõusuteel, mis annab kinnitust sellest, et nii meie kui ka kaubavedajate järjepidev töö on olnud tulemuslik,“ kommenteeris veomahtude kasvu Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

 Reisijate arv Eesti Raudtee taristul näitas samuti jätkuvat kasvutrendi. Kohalikus ühenduses sõitis rongidega 4,5 miljonit inimest, mis on 7,8% rohkem kui eelmise aasta esimese seitsme kuu jooksul. Rahvusvahelise reisirongi kasutajate arv kasvas seitsme kuu jooksul ligikaudu 7% ning moodustas kokku 64,5 tuhat reisijat.

 

 

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]