Kaubaveomaht Eesti Raudtee taristul kasvas esimese kaheksa kuu jooksul 14,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ning moodustas veidi üle 9,1 miljoni tonni. Endiselt on kõige enam veetavateks kaubagruppideks Eesti Raudtee taristul väetised, mineraalsed kütused ning põlevkivi.

 Transiitveod moodustasid esimese kaheksa kuu jooksul Eesti Raudteel liikunud vedudest 6,3 mln tonni, mis on 26% kõrgem tulemus kui 2017. aastal samal perioodil.

 „Oleme veomahtude kasvuga Eesti Raudtee taristul väga rahul ning prognoosime aasta lõpuks kaubamahtude kasvu 14,5 miljoni tonnini,“ kommenteeris Eesti Raudtee juhatuse esimees Erik Laidvee.

 „Kuigi ka konteinerveod on selle aasta jooksul pidevas tõusujoones olnud moodustades kaheksa kuu jooksul kokku 30,4 tuhat TEU-d, loodame endiselt, et peatselt lisanduvad uued ida-lääne suunalised Hiina konteinerrongide meie taristule, mis hoogustaksid seda kasvu veelgi,“ lisas Laidvee.

 Ka reisijate arv annab tunnistust rongiliikluse populaarsusest. Kohalikus ühenduses sõitis augustikuus rongidega 597,4 tuhat reisijat. Kaheksa kuu peale kogunes seetõttu üle 5 miljoni reisija, mis on pea 7% kõrgem tulemus kui eelmise aasta samal perioodil.  Rahvusvahelist reisirongi kasutas kaheksa kuu jooksul 76,1 tuhat inimest, mis on samuti pea 7% rohkem kui eelmise aasta esimese kaheksa kuu jooksul.

Monika Lilles

Kommunikatsioonijuht

[email protected]